Ana Sayfa / Haberler / SpaceX uzaya ilk askeri uydusunu gönderdi..

SpaceX uzaya ilk askeri uydusunu gönderdi..

Yaklaşık 500 milyon dolar değerindeki askeri uydu, ABD’nin Uluslararası Uzay İstasyonu’na “ulusal güvenlik alanında gönderdiği ilk uydu” olma özelliğini taşıyor.

ABD’li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na ilk kez askeri navigasyon uydusu taşıyan bir roket gönderdi. 

ABD Hava Kuvvetleri için GPS III uydusu taşıyan Falcon 9 roketi, yaklaşık bir haftalık gecikmenin ardından sabah saatlerinde Florida’daki Cape Canaveral Hava Üssü’nden uzaya fırlatıldı. 

 Yaklaşık 500 milyon dolar değerindeki askeri uydu, ABD’nin Uluslararası Uzay İstasyonu’na “ulusal güvenlik alanında gönderdiği ilk uydu” olma özelliğini taşıyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yılbaşı piyango çekilişi saat 15.00’da başlayacak.

Milli Piyango İdaresi'nden yapılan açıklamada, 31 Aralık 2018 yılbaşı özel çekilişinin, Anıttepe binası çekiliş salonunda saat 15.00'te başlayacağı belirtilerek şöyle denildi:

10 İlde Eğitime Kar Tatili..

Elazığ, Malatya, Erzincan, Tunceli, Bayburt ve Sivas'ta il genelinde, Kahramanmaraş, Adıyaman, Bitlis ve Bingöl'de ise bazı ilçelerde kar yağışı nedeniyle okullar 31 Aralık Pazartesi günü tatil edildi..